Middlebet, na czym polega?

12 lutego 2018

Świat zakładów bukmacherskich skrywa w sobie kilka szczególnie interesujących systemów gry, które mogą okazać się zaskoczeniem nawet dla doświadczonych graczy. Takim sposobem jest bez wątpienia obstawianie w oparciu o middle bety. Na czym polega ten unikalny schemat?

Na początku warto wyjaśnić samo pojęcie middle betu. Jest to zakład polegający na obstawieniu dwóch przeciwnych zdarzeń w ramach jednego meczu w taki sposób, aby wynik spotkania mógł skutkować wygraniem zarówno pierwszego, jak i drugiego zawartego kuponu. Takie tłumaczenie wydaje się skomplikowane, dlatego znacznie łatwiej będzie wyjaśnić ideę middle betu na praktycznym przykładzie.

Aby szybciej znaleźć mecz spełniający kryteria, warto wziąć pod uwagę wszelkie dyscypliny sportowe, w których drużyny zdobywają wiele punktów. Gracze powinni więc skoncentrować się na koszykówce, siatkówce lub piłce ręcznej. Middle bet opiera się na wykorzystaniu różnic kursowych w ofertach poszczególnych bukmacherów. Przykładowo, jeden bukmacher wystawia kurs wynoszący 1.85 na zdarzenie poniżej 55 bramek w meczu piłki ręcznej. Tymczasem w drugim serwisie można odnaleźć zakłady dotyczące tego samego spotkania, ale tutaj kurs na przynajmniej 53 bramki w meczu wynosi aż 1.90. W takiej sytuacji różnica kursowa umożliwia zagranie bardzo korzystnego zakładu. Jeśli bowiem wynik będzie wynosił łącznie 54 bramki, obydwa kupony obstawione przez gracza zostaną wygrane. Ewentualna strata również nie będzie dotkliwa, gdyż przynajmniej jeden z kuponów musi okazać się wygrany.

To powoduje, że middle bet jest niesamowicie opłacalnym systemem gry, choć ciężko jest znaleźć spotkania, które umożliwią zawarcie takiej kombinacji zakładów.