Płaska stawka a zakładach bukmacherskich

6 lutego 2018

System bukmacherski oparty na zasadzie płaskiej stawki jest najprostszym sposobem zarządzania kapitałem. Jego zasady są na tyle łatwe, że system może być z powodzeniem stosowany nawet przez początkujących. Co więcej, właśnie ten sposób stawkowania jest polecany graczom, którzy nie zdobyli jeszcze doświadczenia w obstawianiu spotkań.

Typowanie z wykorzystaniem systemu płaskiej stawki ma jedną niezaprzeczalną zaletę. Doskonale chroni gracza przed szybką utratą całego wpłaconego kapitału. Głównym założeniem systemu jest bowiem obstawianie wszystkich kuponów za identyczną stawkę. Jedyny problem polega na tym, że gracze często w niewłaściwy sposób określają wysokość pojedynczej stawki, co znacznie zwiększa ryzyko bankructwa. Według najbardziej popularnej zasady należy tak dopasować stawkowanie, aby na jeden zakład przeznaczać od 2 do 5% posiadanego kapitału. Przykładowo, gracz wpłaca do bukmachera depozyt w wysokości 100 złotych, a więc na pojedynczy kupon będzie przypadać stawka 2-5 złotych. Jak widać, system jest naprawdę prosty i zrozumiały.

Bardziej doświadczeni gracze niechętnie korzystają z tego sposobu stawkowania. Sceptyczne podejście do systemu wynika z tego, że typer nie ma możliwości zwiększenia stawki w przypadku zakładów, które jego zdaniem zapewniają szczególnie wysokie prawdopodobieństwo wygranej.

Nie ulega wątpliwości, że płaska stawka nie jest doskonałym systemem, jednak w przypadku początkujących trudno wybrać lepszą metodę typowania. Ujednolicenie kwoty zawierania zakładów pozwoli skoncentrować się na uzyskaniu wysokiej skuteczności typów, co ma kluczowe znaczenie podczas obstawiania meczów.