31.01 20:45

Premier League i spotkanie zajmującej 3 miejsce drużyny Chelsea Londyn z zajmującym 12 miejsce zespołem AFC Bournemouth. Chelsea nie zwykła tracić punktów w spotkaniach na własnym boisku, a tym bardziej z drużynami z drugiej połówki tabeli ligowej. A taką jest w tej chwili zespół gości posiadający zaledwie 5 pkt. przewagi nad zespołami strefy spadkowej.

Dlatego też zarówno eksperci jak i analitycy firm bukmacherskich w swoich prognozach na ten mecz, określają drużynę Chelsea jako zdecydowanego faworyta. Nie mogą, zatem dziwić kursy przedmeczowe w zakładach bukmacherskich takich firm jak eFortuna.pl –1,25 –5,50 –11,00 czy Totolotek.pl –1,25 –5,50 –9,50. Ale jak już wielokrotnie przekonywali się grający w tych zakładach, nie zawsze są one trafne. Tym bardziej, że i informacje płynące z szatni drużyny Chelsea nie są zbyt optymistyczne.

Trener Antonio Conte prawdopodobnie ze względu na kontuzje nie będzie mógł skorzystać z usług podstawowego bramkarza Thibauta Courtoisa, a także z kilku zawodników pola. Mianowicie Cesca Fabregasa, Williana czy czołowego strzelca drużyny Alvaro Moraty. Może liczyć na pozostałych piłkarzy z Edenem Hazardem na czele. Ale czy to wystarczy do odniesienia kolejnego zwycięstwa, niebawem się przekonamy. Trudno też liczyć na to, że zespół Bournemouth będzie to zespołowi z Londynu ułatwiał. Być może brak kontuzjowanych Harryego Artera, a szczególnie Jermaina Defoe w wyjściowym składzie może w pewnym stopniu wpływać na poczynania zespołu gości, ale nie odbierze to tak charakterystycznej dla zespołów z Wysp woli walki i próby osiągnięcia jak najkorzystniejszego rezultatu. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej w wyjściowym składzie nie zobaczymy i tym razem naszego rodaka bramkarza Artura Boruca.

Samo typowanie wyniku tego meczu w zakładach bukmacherskich nie jest być może zbyt ekscytujące, ale przecież każdy bukmacher dysponuje całym zestawem propozycji pozwalających znaleźć dla grającego coś odpowiedniego. Wystarczy tylko odwiedzić strony internetowe tych firm i zapoznać się z ich ofertami.

Chelsea Remis Bournemouth
1.33 5.55 10.50
1.34 5.20 9.60
1.30 5.50 10.00
1.30 5.25 8.75
1.30 4.95 9.20